VLS6045AF-100M
Mfr.Part #
VLS6045AF-100M
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 54 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
3.4 A
DC Resistance (DCR) :
54mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%