1130-101K-RC
Mfr.Part #
1130-101K-RC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FIXED IND 100UH 9A 34 MOHM TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
9 A
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%