PCS104-100M-RC
Mfr.Part #
PCS104-100M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Description
10H 20% POWER CHIP INDUCTOR
Stock
607
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
4.4 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Type :
Datasheets
PCS104-100M-RC
Manufacturer related products
    Polymer PTC Resettable Fuse 30V
    Polymer PTC 0.5A Resettable Fuse