UT475M063HEHTA
Mfr.Part #
UT475M063HEHTA
Manufacturer
Aillen
Description
CAP. ALUM 4.7UF 63V 20% SMD
Manufacturer :
Aillen
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
22 mA @ 120 Hz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V