SCB73C-330
Mfr.Part #
SCB73C-330
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 33UH 1.31A 250MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
720mA
Current Rating (Amps) :
1.31 A
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%