CW100505-18NJ3
Mfr.Part #
CW100505-18NJ3
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FIXED IND 18NH 420MA 230MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.1GHz
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%