AKT7211100
Mfr.Part #
AKT7211100
Manufacturer
Panasonic
Description
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC