P4810010
Mfr.Part #
P4810010
Manufacturer
Red Lion
Description
CONTROL PROC REL OUT 24V 18-36V
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Relay
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process Controller
Voltage - Supply :
24VAC, 18 ~ 36VDC