PCU12005
Mfr.Part #
PCU12005
Manufacturer
Red Lion
Description
CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
RS-485
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Analog (2), Option Cards Available
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm