ASR-B24DC
Mfr.Part #
ASR-B24DC
Manufacturer
Altech Corporation
Description
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V
Stock
1
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Controllers - Programmable (PLC, PAC)
Communications :
RS-485
Display Type :
LCD - Black Characters, Green Backlight
Expandable :
3 Modules Max
Features :
Memory Size :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Characters Per Row :
Number of Inputs and Type :
8 - Digital (6), Analog/Digital (2)
Number of Outputs and Type :
4 - Relay
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC
Datasheets
ASR-B24DC
Manufacturer related products
    BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 10A
    BATT CHARGER ENCLOSED 28.8V 3A
    BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 3A
    BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 3A
    BATT CHG ENCLD 14.4V/28.8V 6A/5A