PI3V312QE
Mfr.Part #
PI3V312QE
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC VIDEO MUX/DEMUX 2X1 16QSOP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Analog Switches - Special Purpose
-3db Bandwidth :
500MHz
Applications :
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
2:1
Number of Channels :
4
On-State Resistance (Max) :
8Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-QSOP
Switch Circuit :
SPDT
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
3.3V