7203L35J
- Mfr.Part #
- 7203L35J
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Description
- IC MEM FIFO 2048X9 35NS 32PLCC
- Stock
- 1
- Manufacturer :
- Product Category :
- FIFOs Memory
- Access Time :
- 35ns
- Bus Directional :
- Uni-Directional
- Current - Supply (Max) :
- 120mA
- Data Rate :
- 22.2MHz
- Expansion Type :
- Depth, Width
- Function :
- Asynchronous
- FWFT Support :
- No
- Memory Size :
- 18K (2K x 9)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 32-LCC (J-Lead)
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Flags Support :
- No
- Retransmit Capability :
- Yes
- Supplier Device Package :
- 32-PLCC (14x11.46)
- Voltage - Supply :
- 4.5 V ~ 5.5 V
- Datasheets
- 7203L35J
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 7203 | Keystone Electronics Corp. | 92 | HEX STANDOFF #4-40 BRASS 1-5/8" |
| 7203 | SCS | 35,000 | SIGN ESD/STATIC 4"X4" 500PC |
| 7203 | Bourns, Inc. | 35,000 | SENSOR CURRENT 35A UNI TH |