72401L25DB
Mfr.Part #
72401L25DB
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC FIFO ASYNC 64X4 16CDIP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Access Time :
34ns
Bus Directional :
Uni-Directional
Current - Supply (Max) :
45mA
Data Rate :
25MHz
Expansion Type :
Depth, Width
Function :
Asynchronous
FWFT Support :
No
Memory Size :
256 (64 x 4)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Programmable Flags Support :
No
Retransmit Capability :
Supplier Device Package :
16-CDIP
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 5.5 V