337UVK010MFE
Mfr.Part #
337UVK010MFE
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.51Ohm @ 120Hz
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
195 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
130 mA @ 120 Hz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V
Datasheets
337UVK010MFE
Manufacturer related products
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 30.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 35.0MM