T070GBP002-V0-CA
Mfr.Part #
T070GBP002-V0-CA
Manufacturer
Shenzhen Wanty Photoelectric
Description
CAPACITIVE TFT HDMI, USB 7"
Stock
10
Manufacturer :
Shenzhen Wanty Photoelectric
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
White
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT
Dot Pixels :
1024 x 600
Graphics Color :
Interface :
HDMI, USB
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
154.21mm W x 85.92mm H
Datasheets
T070GBP002-V0-CA
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
T070000 Arduino 35,000 TINKERKIT IR REMOTE CONTROL
T070GBP002-V0 Shenzhen Wanty Photoelectric 100 CAPACITIVE TFT HDMI, USB 7.0"