ATM0784L2N
Mfr.Part #
ATM0784L2N
Manufacturer
AZ Displays
Description
7.84" IPS LCD, 500 nits
Stock
7
Manufacturer :
AZ Displays
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
NV3051F1
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Dot Pixels :
1280 x 400
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
MIPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
190.08mm W x 59.40mm H