ULCD-90DCT
Mfr.Part #
ULCD-90DCT
Manufacturer
4D Systems
Description
9.0" INTELLIGENT DISPLAY MODULE
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Black
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
800 x 480
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
I²C, Serial, SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
198.00mm W x 111.70mm H