GEN4-ULCD-28D-PI
Mfr.Part #
GEN4-ULCD-28D-PI
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
240 x 320
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
I²C, SPI, TTL
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
43.20mm W x 57.60mm H