SK-GEN4-32DT
Mfr.Part #
SK-GEN4-32DT
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 3.2" 240X320
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
240 x 320
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
I²C, SPI, TTL
Product Status :
Active
Touchscreen :
Resistive
Viewing Area :
48.60mm W x 64.80mm H