GTWX101VHA00P
Mfr.Part #
GTWX101VHA00P
Manufacturer
Noritake Co., Inc.
Description
LCD TFT TOUCH DVI WXGA 10.1"
Manufacturer :
Noritake Co., Inc.
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
1280 x 800
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
DVI, HDMI, I²C, UART, USB
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
216.96mm W x 135.6mm H