NHD-1.69-160128UGC3
Mfr.Part #
NHD-1.69-160128UGC3
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
Description
DISPLAY FULL COLOR OLED 1.69"
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
Without Backlight
Controller Type :
SEPS525
Display Mode :
Display Type :
OLED - Passive Matrix
Dot Pixels :
160 x 128
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel/Serial
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
35.00mm W x 28.00mm H