E43RB-FW405-C
Mfr.Part #
E43RB-FW405-C
Manufacturer
Focus LCDs
Description
4.3" TFT CAPACITIVE TOUCH
Manufacturer :
Focus LCDs
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
ILI9806
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Dot Pixels :
480 x 800
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
MIPI DSI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
56.16mm W x 93.60mm H