ULCD-43DCT-PI
Mfr.Part #
ULCD-43DCT-PI
Manufacturer
4D Systems
Description
LCD PK 4.3" RASPB PI SHIELD&CBL
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 272
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
TTL
Product Status :
Not For New Designs
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H