SYG-70CP-BA
Mfr.Part #
SYG-70CP-BA
Manufacturer
Future Designs, Inc.
Description
RENESAS SYNERGY 7.0" PCAP TOUCH
Manufacturer :
Future Designs, Inc.
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Black
Backlight :
Controller Type :
Display Mode :
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
154.08mm W x 85.95mm H