ATM1230L2
Mfr.Part #
ATM1230L2
Manufacturer
AZ Displays
Description
12.3" IPS LCD 1920 X 720 850 NIT
Manufacturer :
AZ Displays
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
White
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Dot Pixels :
1920 x 720
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
LVDS
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
292.03mm W x 109.51mm H