T-55149GD030J-MLW-AMN
Mfr.Part #
T-55149GD030J-MLW-AMN
Manufacturer
Kyocera Display
Description
LCD TFT 3.0" 240X400 CAP TSWITCH
Manufacturer :
Kyocera Display
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Display Mode :
Transflective
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
240 x 400
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel/Serial
Product Status :
Obsolete
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
38.88mm W x 64.80mm H