LQ101K1LY04A
Mfr.Part #
LQ101K1LY04A
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Description
LCD TFT 10.1" 1280X800 WXGA
Manufacturer :
Sharp Microelectronics
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
1280 x 800 (WXGA1)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
LVDS
Product Status :
Obsolete
Touchscreen :
Viewing Area :
217.00mm W x 135.60mm H
Datasheets
LQ101K1LY04A
Manufacturer related products
    FIBER OPTC CBL LC-LC SMPLX 600MM