CF26600-37B
Mfr.Part #
CF26600-37B
Manufacturer
JKL Components Corporation
Description
CCFL WH LAMP 2340V 6MA 2.6X600MM
Manufacturer :
JKL Components Corporation
Product Category :
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Current :
6 mA
Output :
36000 cd/m2
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.6mm x 600mm
Type :
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage :
2340V (Start), 1125V (Operating)
Datasheets
CF26600-37B
Manufacturer related products
    FLEX TAPE INPUT CONNECTOR
    FLEX TAPE JOINER CONNECTOR
    CONN SSL BRIDGE 2POS SOLDER
    LED FLEX RIBBON JOINER CONNECTOR
    LED FLEX RIBBON INPUT CONNECTOR
Catalog related products
    CCFL WH LAMP 850V 5MA 3X160MM
    CCFL WH LAMP 665V 5MA 3X100MM
    CCFL WH LAMP 1150V 5MA 2.6X214MM
    CCFL WH LAMP 1700V 5MA 2X218MM
    CCFL WH LAMP 1600V 5MA 2.2X258MM