715C30DKD25
Mfr.Part #
715C30DKD25
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 2500PF 30KV Y5U DISK
Stock
2
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2500 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
Disk, Metal Fitting - Threaded
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
Y5U (E)
Thickness (Max) :
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
30000V (30kV)