D12K150E
Mfr.Part #
D12K150E
Manufacturer
Ohmite
Description
ADJ PWR RES 150 OHM 12W CHAS MT
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Resistance :
150 Ohms
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%