D225K2K0
Mfr.Part #
D225K2K0
Manufacturer
Ohmite
Description
ADJ PWR RES 2 KOHM 225W CHAS MT
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) :
225 W
Product Status :
Active
Resistance :
2 kOhms
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%