PTF01-152A-503B2
Mfr.Part #
PTF01-152A-503B2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
SLIDE POT 50K OHM 0.5W TOP 100MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Last Time Buy
Resistance :
50 kOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
100mm