448VA1103BDN
Mfr.Part #
448VA1103BDN
Manufacturer
CTS Corporation
Description
SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 10MM
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
10mm