EPM2405SJ
Mfr.Part #
EPM2405SJ
Manufacturer
Tamura
Description
DC DC CONVERTER 24V 12W
Stock
40
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
80%
Features :
OCP, OTP, OVP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
14-DIP Module
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
450V
Voltage - Input (Min) :
110V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V