CDS4004803
Mfr.Part #
CDS4004803
Manufacturer
Cosel
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 330W
Stock
3
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
100A
Efficiency :
80%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
21-DIP Module
Power (Watts) :
330 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Datasheets
CDS4004803
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CDS4 Apex Tool Group 35,000 1/4" DRIVE,9/32" SOCKET,6 PT
CDS40 Eaton 35,000 FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC
CDS40 Apex Tool Group 35,000 3/8" DRIVE,10MM SOCKET,12PT
CDS400 Eaton 35,000 FUSE CARTRIDGE 400A 600VAC