MPM3608SJ
Mfr.Part #
MPM3608SJ
Manufacturer
Tamura
Description
AC/DC CONVERTER 36V 27W
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CSA, EN, IEC, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
1.12A
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, Standby Output
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Supplier Device Package :
Type :
Voltage - Input (Max) :
420V
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
36V