LM50-20B24-C
Mfr.Part #
LM50-20B24-C
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 24V 53W
Stock
33
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
2.2 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
89%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
53W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V