K100J10C0GF5TL2
Mfr.Part #
K100J10C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V