SKY5A1007
Mfr.Part #
SKY5A1007
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
DPDT FOR AUTOMOTIVE CV2X BASED U
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Switches
Circuit :
DPDT
Features :
Frequency Range :
400MHz ~ 5.9GHz
IIP3 :
Impedance :
Insertion Loss :
0.7dB
Isolation :
30dB
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
P1dB :
Package / Case :
12-XFQFN
Product Status :
Active
RF Type :
GSM, LTE
Supplier Device Package :
12-QFN (1.83x1.83)
Test Frequency :
3.8GHz, 5.9GHz
Topology :
Reflective
Voltage - Supply :
Datasheets
SKY5A1007
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD
Catalog related products
  • Nisshinbo Micro Devices
    SPDT SWITCH GAAS MMIC
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD