CC22SA220
Mfr.Part #
CC22SA220
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
RLY CONT 3P 220V 50/60HZ 1NO/1NC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
220VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
22 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
187 VAC
Must Release Voltage :
66 VAC
Operating Temperature :
-5°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max