DP4RSA60E40B
Mfr.Part #
DP4RSA60E40B
Description
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 32V
Stock
4
Load Current :
40 A
Voltage - Input :
18 ~ 32VDC
Voltage - Load :
1 ~ 48V
Datasheets
DP4RSA60E40B
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE