SCM0100200
Mfr.Part #
SCM0100200
Manufacturer
Celduc
Description
SSR 100A - 200VDC - CTRL 4,5-32V
Manufacturer :
Celduc
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
100 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
22 mOhms
Output Type :
DC
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Voltage - Input :
4.5 ~ 32VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 200 V
Datasheets
SCM0100200
Manufacturer related products
    CONVERTER USB-RS232 TO RS485
    CURRENT SENSE MODULE 2-40A / ALI
    TEMPERATURE CONTROLLER AND CURRE
    CURRENT SENSE MODULE 1-10A / ALI
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V