DRA3P48A22
Mfr.Part #
DRA3P48A22
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
RELAY SSR 480 V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
2.4 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
200 ~ 265VAC
Voltage - Load :
48 V ~ 510 V
Datasheets
DRA3P48A22
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V