ERA-2AEB3572X
Mfr.Part #
ERA-2AEB3572X
Description
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
35.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%