ERJ-2LWFR010X
Mfr.Part #
ERJ-2LWFR010X
Manufacturer
Panasonic
Description
RES 0.01 OHM 1% 1/5W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10 mOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
0/ +500ppm/°C
Tolerance :
±1%