CSRL3-0R01F2
Mfr.Part #
CSRL3-0R01F2
Manufacturer
Riedon
Description
RES 0.01 OHM 1% 3W 2512
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±1%
Datasheets
CSRL3-0R01F2
Manufacturer related products
    FUSE CRTRDGE 200A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 400A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC