LTR100JZPF36R0
Mfr.Part #
LTR100JZPF36R0
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
RES SMD 36 OHM 2W 2512 WIDE
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
36 Ohms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
LTR100JZPF36R0
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
LTR1-01 Nidec Copal Electronics 35,000 SWITCH PUSH SPST-NO 10MA 12V