QW2105BR
Mfr.Part #
QW2105BR
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
10.5 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
QW2105BR
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
QW210 NTE Electronics, Inc. 14,838 RES 1K OHM 2% 1/4W AXIAL