ERD-S1TJ105V
Mfr.Part #
ERD-S1TJ105V
Manufacturer
Panasonic
Description
RES 1M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
1 MOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-150/ -1000ppm/°C
Tolerance :
±5%