ERG-12ANJ363R
Mfr.Part #
ERG-12ANJ363R
Manufacturer
Panasonic
Description
RESISTOR FUSING LEADED
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
36 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%